Hotel BRZET - Omish

 

Локација: Од центарот на градот Омиш го дели градското шеталиште со должина од 800 метри. Во близина се наоѓа црквата Св. Еуфемија

Општи информации: Хотелот е од праволиниски тип со централен дел и тераса , опкружен со борова шума  покрај плажа со камчиња. Хотелот располага со вкупно 88 соби, од кои 26 трокреветни, 62 двокреветни со можност за разделени -кревети..

Сместување: Сите соби се климатизирани  и имаат TWC, TV, SAT, фрижидер, фен за коса, телефон, балкон и поглед на море.

Услуга: ноќевање со појадок/ полу пансион/ полн пансион.

Цените се изразени во Eur (€) по лице и по ден во соба ½

СОБА 1/2

AC, BM, SAT TV, Wi-Fi

01.05.-01.06.

01.10.-15.10.

01.06.-15.06.

15.09.-01.10.

15.06.-01.07.

01.09.-15.09.

01.07-15.07.

15.08.-01.09.

15.07.-15.08.

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

35,00 €

46,00 €

50,00 €

62,00 €

67,00 €

ПОЛУПАНСИОН

42,00 €

54,00 €

58,00 €

72,00 €

77,00 €

Доплата за полн пансион

17,00 €

17,00 €

17,00 €

17,00 €

17,00 €

Доплатаза полн пансион за деца до 12 год.

12,00 €

12,00 €

12,00 €

12,00 €

12,00 €

Рок за пријавување

3 дена

                                         7 дена

Туристичка такса се плаќа посебно и изнесува дневно по лице:

IV, V, VI, VII, VIII i IX месец         1,40 €         

останати периоди                       1,00 €

Деца до 12 години не плаќаат туристичка такса. Деца од 12-18 години плаќаат 50 % туристичка такса.

Доплата

  • -за престој пократок од 3 дена +30%
  • -за паркинг од 15.06.-15.09.2023. 3,00 € по ден

ПОПУСТИ ЗА ДЕЦА (од 2-12 години)

  • во соба 1/2+1 со двајца возрзсни  -50%
  • во соба 1/2 со 1 возрасно лице или 2 деца сами во соба  -30%
  • во соба 1/2+1  2 со двајца возрасни и 2 деца(второто дете доdo 6 год) -50%
  • попуст за трето лицеза постари oд 12 години изнесува -20%
  • за соба 1/1 (се користи 1/2 kaкo 1/1)  +50%

Гостите имаат неограничен пијалок со вечерата од 19:00-21:00 часот, a доколку користат услуга полн пансион за ручек во време од 12:00-14:00, (црно вино, бело вино, сок i вода). Во периодот од 10.06.-09.09.2023. гостите сами се послужуваат од автоматот. Пред и после овој датум пијалокот се сервира.

Галерија

Viber
 

Слични понуди

Апартмани Мала Лука, Омиш
Апартмани Мала Лука, Омиш

Локација: Хотелот се наоѓа неколку чекори од плажата

Погледни
Hotel BRZET - Omish
Hotel BRZET - Omish

Локација: Од центарот на градот Омиш го дели градското шеталиште со должина од 800 метри. Во близина се наоѓа црквата Св. Еуфемија

Погледни
Apartmani Ivan - Nemira
Apartmani Ivan - Nemira

Локација: Хотелот се наоѓа 120 метри одалеченост од морето, 250 метри одалеченост од ресторанот и 2км од центарот на Омиш

Погледни