ВИЛА БЕСТ - КСАМИЛ

сега од

109€

Поаѓање:
25.05.2024
Враќање:
21.09.2024
Дестинација:
КСАМИЛ
Превоз:
Aвтобуски

КСАМИЛ  е едно од најпопуларните туристички места во Албанија.

Тоа го должи на своите преубави песочни плажи и зеленило ,како и фактот дека е дел од Националниот Бутринт парк.И самиот Гуардиан  го приклучил на листата на попис  на 20 плажи кои ќе го засакате и Вие и вашиот паричник.

Освен плажите недалеку од брегот се наоѓаат и четири островчиња до кои се стига со бротче,а два од нив се поврзани со песочна стаза .

 Покрај сето тоа долж брегот лесно ќе пронајдете ресторани со извонредно мени и прифатливи цени.

Вила БЕСТ  – Ксамил е лоцирана на  300 м од една од повеќето плажи во Ксамил, идеално место кое нуди одмор во пријатна и мирна атмосфера.

Вила БЕСТ располага со :

Двокреветни ,трокреветни.четворокреветни студиа и четворокреветни апартмани ,вкупно 18 сместувачки единици .

Содржини: опремена кујна.,бања,ТВ,клима,wifi и тераса.

 

Цени

Датуми
1/2 СТУДИО ЗА 7 НОЌИ
1/3 СТУДИО ЗА 7 НОЌИ
1/4 АПАРТМАН ЗА 7 НОЌИ
1/4 СТУДИО ЗА 7 НОЌИ

Што е вклучено во цената

  7 ноќи / 8 дена
  Деца до 2 години дозволено да спие со родител на еден кревет;
  Климата е вклучена во цената;

Што не е вклучено во цената

  Патничко осигурување

  Автобуски превоз


  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку ГП ЌАФАСАН:

  Градови на поаѓање:

  Скопје (Hotel Vip) 23:00
  Тетово (Vero) 00:00
  Гостивар (Bunar Petrol) 00:30
  Кичево (Power Petrol) 01:30
  Струга (Besijani) 02:00
  Трансфери со доплата 10€

  Куманово (Makpetrol) 21:30
  Штип (Posta) 21:30
  Велес (Makperol) 21:30

  Градови на враќање

  Ксамил 12:00
  Саранда 12:30
  Цена по лице:

  Возрасни 50€
  Деца 40€

  Доколку имате барање за седиште истото се доплаќа 15€

  Важно! Сепатува преку граничен премин ќафасан, може и со лична карта

Важно

· Дете до2 години дозволено да спие сородител на еден лежај;

· Дополнителен стандарден лежај во 1/2,1/3и1/4апп плус 20% од сумата

· За уплатени 2 аранжмани 7+7 ноќевања одобруваме 7 % попуст на дополнителна смена

· Климата е вклучена во цената;

· Собите се преземаат во 14:00 часот, а се напуштаат во 08:00 часот по локално\време;

· Сместување може да користат само број на лица за кои има извршено уплата

· Гостите се должни да се грижат за хигиената и интериерот на собите;

· Сите евентуални штети настанати за време на престојот се на товар на гостинотПлаќање:


· Плаќањето е во денари по курс1 евро-62мкд;

· Уплата при резервација 30% од вкупната сума,доплатата максимум 10дена пред поаѓање;

· За раните попусти уплатата треба да се плати вкупната сума до одредениотдатум.

Галерија

Локација

Viber
 

Слични понуди

ХОТЕЛ ДРИЛОНИ - КСАМИЛ
ХОТЕЛ ДРИЛОНИ - КСАМИЛ

Нема подобар начин да го започнете денот од будењето во хотел Дрилони

Погледни
ВИЛА СТЕФИ - КСАМИЛ
ВИЛА СТЕФИ - КСАМИЛ

се наоѓа на 80м од Бела виста плажa и на 100м од центар на Ксамил

Погледни
Blue Eye Hotel - Ксамил
Blue Eye Hotel - Ксамил

Хотелот Blue Eye е лоциран во Ксамил на околу 1км од плажата Puerto Rico.

Погледни