Villa Argiri Apatrments - Thassos

EARLY BOOKINGS
 
-20% попуст за резервации направени до 26.01.2023, 
30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.02
-15% попуст за резервации направени до 28.02.2023
30% уплата при резервација и 100% доплата до 20.03
 

Vila Argiri - Skala Potamia (Golden Beach)

Цена по соба

на 5 минути од плажа

Термин

Услуга

Клима уред

Wi-Fi Интернет

Studio 1/2

Studio 1/2 +1

Studio 1/3

Studio 1/4

02.06 - 09.06.23

7 ноќевања

доплата 7 еур на ден

БЕСПЛАТНО

129 €

129 €

139 €

159 €

09.06 - 16.06.23

7 ноќевања

169 €

169 €

179 €

199 €

16.06 - 23.06.23

7 ноќевања

209 €

209 €

219 €

239 €

23.06 - 30.06.23

7 ноќевања

249 €

249 €

259 €

279 €

30.06 - 07.07.23

7 ноќевања

309 €

309 €

319 €

339 €

07.07 - 14.07.23

7 ноќевања

349 €

349 €

359 €

379 €

14.07 - 21.07.23

7 ноќевања

409 €

409 €

419 €

439 €

21.07 - 28.07.23

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

28.07 - 04.08.23

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

04.08 - 11.08.23

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

11.08 - 18.08.23

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

18.08 - 25.08.23

7 ноќевања

449 €

449 €

459 €

479 €

25.08 - 01.09.23

7 ноќевања

369 €

369 €

379 €

399 €

01.09 - 08.09.23

7 ноќевања

299 €

299 €

309 €

329 €

08.09 - 15.09.23

7 ноќевања

239 €

239 €

249 €

269 €

15.09 - 22.09.23

7 ноќевања

169 €

169 €

179 €

199 €

22.09 - 29.09.23

7 ноќевања

129 €

129 €

139 €

159 €

Опис на соби:

Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Вкупно 6 студија. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата).


Влегување во собите: 14:00 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време;


Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

Што е вклучено во цената

  * 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)

  * Користење на Wi-Fi

  * Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)

  * Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости

  * Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

  * Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

  Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.

Што не е вклучено во цената

  * туристичка такса од 0,5€ по соба на ноќ, истата се плаќа директно во објектот

  *Превоз

  *Патничко осигурување

  * Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Важно

*бројот на соби кој може да се резервира со Early Booking попуст е ограничен!

*агенцијата го задржува правото на промена или прекинување на Early Booking попустите пред наведените датуми на истекување.

*резервациите направени со Early Booking не може да се комбинират со ниту еден друг попуст

*доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплатата.

*за уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.
Релациите наведени како трансфер се реализираат со патнички возила или комбe.

Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да минува возилото.Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Галерија

Viber
 

Слични понуди

Вила ЕВГЕНИЈА - Неи Пори
Вила ЕВГЕНИЈА - Неи Пори

Неи Пори е место, кое сеуште претставува најурбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој.

Сега од

140€

Погледни
Вила ВУЛА Лептокарија
Вила ВУЛА Лептокарија

Лептокарија е туристичка дестинација на Олимписката Ревиера , местото располага со многубројни улици со продавници,шеталиште,долга песочна плажа. Вила Вула е лоцирана на 50м од најубавата плажа во Лептокарија. На 10 минути од центарот.

Сега од

50€

Погледни
Вила ''BLUE'' - Неа Плагија
Вила ''BLUE'' - Неа Плагија

Вила ''BLUE'' е лоцирана во центарот на Неа Плагија, во близина на таверната ,,Hriso Pagoni'' и на околу 30 м. од плажа

Сега од

200€

Погледни