Bahar Aqua Resort 4* – Остров Авша

БАХАР АКВА РЕСОРТ 4* , се наоѓа  на островот  Авша на 50 м. оддалеченост од  плажа и 7 км. од центарот на градот. Располага со 1/2, 1/3 соби , комплетно опремени со: ТВ, мини фрижидер, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон , WI- FI, АКВА парк – 3 базени, тобогани, А ла карте ресторан, исхрана на база полупансион – шведска маса, игротека за деца, СПА Центар ( турска бања, сауна, масажи..), фитнес…

 

 

ТЕРМИН

 

 

УСЛУГА Цена по лице,со превоз
21.06 – 30.06.2023 ПП 425€
30.06 – 09.07.2023 ПП 435€
09.07 – 18.07.2023 ПП 445€
18.07 – 27.07.2023 ПП 445€
27.07 – 05.08.2023 ПП 445€
05.08 – 14.08.2023 ПП 445€
14.08 – 23.08.2023 ПП 445€
23.08 – 01.09.2023 ПП 445€
01.09 – 10.09.2023 ПП 435€
10.09 – 19.09.2023 ПП 425€
19.09 – 18.09.2023 ПП 415€

 

НАПОМЕНА:

 

Важно

ВАЖНО:

Поаѓањето е ден предходно од дадените термини во табелата.
За сопствен превоз се намалува 35 € од дадените цени во табелата
За влез во Р.Турција потребно е патните исправи да се со важност минимум 6 месеци пред истекување.
За патувањето не е потребен сертификат за вакцинација, ниту било каков тест
Седиштата во автобус ги одредува агенцијата, доколку имате барање за одредено седиште истото се доплаќа 15€ за два правци.
Сместувањето во хотелот го одредува самиот менаџмент, агенцијата не гарантира за соба со поглед на море, соба на кат или приземје.
Доколку направите резервација телефонски истата ќе ви важи 4 часа, доколку поминат 4 часа , а за истата нема потврда за уплата – ќе се смета за откажана.
За резервација потребна е аконтација од 30% од сумата, целосна доплата 10 дена пред поаѓање.
Цените се изразени во евра, а уплатата се врши во денарска пртиввредност 1€ = 62 мкд.
ИНФОРМАЦИИ ЗА АВТОБУСКИ ПРЕВОЗ (ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ):Место и време на поаѓање:

Скопје 19:00 h (паркинг спроти хотелот “Holiday Inn”)

Велес 19:30 h (бензиска пумпа, мотел Македонија)

Неготино 20:00 h (бензиска пумпа, Макпетрол)

Смоквица 20:30 h (бензиска пумпа, РТ петрол)

Гевгелија 21:00 h (бензиска пумпа, граничен премин Богородица)

Галерија

Viber
 

Слични понуди

Ciner Hotel 3* – Остров Авша
Ciner Hotel 3* – Остров Авша

ЧИНЕР ХОТЕЛ 3* , се наоѓа на островот Авша на 15 м. оддалеченост од плажа во центарот на градот. Располага со 1/2, 1/3 соби , комплетно опремени со: ТВ, мини фрижидер, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон , WI- FI.

Погледни
Чанкари Хотел 3* – Остров Авша
Чанкари Хотел 3* – Остров Авша

Хотелот CANKARI, се наоѓа во центарот на островот Авша покрај самото шеталиште и на сама плажа.

Погледни
Ege Motel 2* – Остров Авша
Ege Motel 2* – Остров Авша

ЕГЕ МОТЕЛ, се наоѓа во центарот на островот Авша на сама плажа. Располага со 1/2, 1/3, 2+1, 2+2 студиа, комплетно опремени со: ТВ, мини кујна, тоалет, 24 часа топла вода, клима, балкон и WI- FI.

Погледни