Вила Ива - БУДВА

БУДВА 

ЛЕТО ЗА МЛАДИ 2023

 

Будва претставува најатрактивното место на јадранскиот брег кој преку година има околу 14000 жители. Сето ова драстично се менува за време на летото кога огромен број туристи доаѓаат овде за да уживаат во својот годишен одмор.

Овој популарен туристички центар изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25км. Меѓу нив најпознати и најпривлечни за туристите се: Словенска плажа, Милочер, Каменово, Могрен 1 и 2, а поодалечени се и Плоче и Јаз каде свои концерти имаат одржано популарните светски мега ѕвезди Мадона и Ролинг Стоунс.

Дневните и ноќни забави се на највисоко ниво што го прават овој центар привлечен за младите луѓе ширум Балканот, но и цела Европа. Најпознати клубови се: K3, Trocadero, Top Hill, Sparta….

 

Термин Услуга
Вила Ива
1/2 1/3 1/4 1/5 1/6
12.07 -19.07
(7 ноќевања)
Ноќевање + превоз 169€ 165€ 159€ 149€ 139€
19.07 –26.07

 

(7 ноќевања)

Ноќевање + превоз 189€ 185€ 179€ 169€ 159€
26.07 – 02.08

 

(7 ноќевања)

Ноќевање + превоз 189€ 185€ 179€ 169€ 159€
02.08 – 09.08

 

(7 ноќевања)

Ноќевање + превоз 189€ 185€ 179€ 169€ 159€
09.08 – 16.08

 

(7 ноќевања)

Ноќевање + превоз 179€ 175€ 169€ 159€ 149€

План и програма

  Поаѓање од Скопје во доцните вечерни часови. Патувањето се одвива преку Косово, Албанија и Црна Гора. Следува возење со попатни паиузи и одмори. Пристигнување во Будва по што следува сместување и време за запознавање со градот и неговите убавини. Ноќевање.

  Вистинска можност за неодоливо уживање во се она што може да понуди овој бисер на Јадранското Море. Пријатна медитеранска клима, надополнета со кристално чистото море кое е пребогато со сол. Совршена комбинација на дневен одмор и уживање со одлични забави во многубројните ноќни клубови кои траат до доцна во ноќта. Можности за посета на повеќе комерцијални плажи, крстарење околу целиот залив Бока Которска како и некои од најпознатите ноќни клубови. Сето ова во наша организација ќе доведе до едено специјално чувство и посебен провод, совршен спој за долго паметење. Традиционална кујна е на располагање на секој чекор во овој град.

  По напуштањето на собите и времето за шопинг следува заминување кон Македонија. Пристигнување во Скопје доцна во вечерните часови.

Што е вклучено во цената

  Комплетна организација со водич на патувањето
  7 ноќевања вила Ива во Будва
  wi – fi интернет и клима кои се вклучени во цената
  Превоз со модерни туристички автобуси (клима, wc, tv, видео)

Што не е вклучено во цената

  Факултативни излети
  Патничко и здравствено осигурување
  Задолжителна туристичка такса кон општината – 1 евро по ноќ

Галерија

Viber
 

Слични понуди

СУТОМОРЕ - ВИЛА СКАУТ
СУТОМОРЕ - ВИЛА СКАУТ

ВИЛА СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер,тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

Погледни
ХОТЕЛИ ЧАЊ – НА БАРАЊЕ
ХОТЕЛИ ЧАЊ – НА БАРАЊЕ

На само 250 метри од плажата се наоѓаат Хотел Бабовиќ, Ариа и Анкона Лукс.

Погледни
СУТОМОРЕ - ВИЛА БЕБА
СУТОМОРЕ - ВИЛА БЕБА

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа. ВИЛА БЕБА располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби

Погледни