БУДВА - ВИЛА ВУКМАНОВИЌ

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот..


ВИЛА ВУКМАНОВИЌ - Будва


Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага  со 1 / 2  и  1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена мини кујна и клима. Доплата за користење на клима 5 евра дневно по соба.


 ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ОСОБА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД

 

период

1/2 стд

1/4стд

1/4+1 апп

1/6 апп

1

20.06-29.06

140

130

120

110

2

29.06-08.07

150

140

130

120

3

08.07-17.07

165

155

145

135

4

17.07-26.07

185

175

165

155

5

26.07-04.08

205

195

185

175

6

04.08-13.08

205

195

185

175

7

13.08-22.08

195

175

165

155

8

22.08-31.08

165

175

145

135

9

31.08-09.09

150

140

130

120

10

09.09-18.09

140

130

120

110

 

Цените се дадени по особа за 9 ноќевања со вклучен превоз.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противредност ( 1 евро=62 ден)

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

 

За патување со сопствен превоз цената се намалува за 10 евра. 

 

Сместување во студио 1 / 4 минимум лица ,

во апп 1 / 4 +1 минимум 4 лица ,

во апп.1/6 минимум 5 лица ,

преку дозволениот број на кревети може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

 

 

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

-          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

-          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

-          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

-          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

 

 

Важно

За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%,


- Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.


- Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.


- Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот.


- ТА Скаут не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.


-При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се цената на веќе договорената услуга.


- За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата 01.04.2023.


- За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.


- Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.


- Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.

Галерија

Viber
 

Слични понуди

СУТОМОРЕ - ВИЛА СКАУТ
СУТОМОРЕ - ВИЛА СКАУТ

ВИЛА СКАУТ располага со двокреветни, трокреветни соби и четворокреветни апартмани. Секоја соба има клима, тоалет, фрижидер,тв, тераса. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

Погледни
СУТОМОРЕ - ВИЛА СКАУТ 1
СУТОМОРЕ - ВИЛА СКАУТ 1

ВИЛА СКАУТ 1 располага со стандардно опремени соби со тоалет, клима,тв, фрижидер и со тераса. Во својот сместувачки капацитет има трокреветни и четворокреветни соби. Kористење на клима уредот е вклучен во цената.

Погледни
Вила Ива - БУДВА
Вила Ива - БУДВА

Будва претставува најатрактивното место на јадранскиот брег кој преку година има околу 14000 жители. Сето ова драстично се менува за време на летото кога огромен број туристи доаѓаат овде за да уживаат во својот годишен одмор.

Погледни