СУТОМОРЕ - ВИЛА СКАУТ 1

Туристичката населба Сутоморе се наоѓа помеѓу Бар и Чањ во еден од најубавите делови од Јадранското крајбрежје. Со својата долга песочна плажа, прекрасното сино море, како и многубројните ресторани, кафе баровите, дискотеките, забавните пaркови за деца и другите објекти за забава е омилена туристичка дестинација и нуди можност за незаборавен одмор.

Сместувањето е во центарот на градот на само 250м од плажа  и ги нуди следниве капацитети:

 

ВИЛА   СКАУТ 1 располага со стандардно опремени соби со тоалет, клима,тв, фрижидер и  со тераса. Во својот сместувачки капацитет има трокреветни и четворокреветни соби. Kористење на клима уредот е вклучен во цената.

 

Ценовник бр.2 (01.01.2023)

1 14.06-23.06 210
2 23.06-02.07 230
3 02.07-11.07 250
4 11.07-20.07 260
5 20.07-29.07 270
6 29.07-07.08 270
7 07.08-16.08 270
8 16.08-25.08 260
9 25.08-03.09 240
10 03.09-12.09 220

   * Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

   (9 ноќевања со појадок и вечера со вклучен превоз).

 

- Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот

- Второ дете до 12 год. ГРАТИС (доплата за превоз 45 евра) за сместување во 1/3 соба

- Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50% од цената на аранжманот за сместување во ¼ соба

-Попуст за трето возрасно лице или дете над 12год – 20% попуст

- Дете до  5 год. кое не користи кревет - ГРАТИС (доплата за превоз 25 евра ).

 

* Намалување за патување со сопствен превоз - 10 евра.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место

Попустот важи за сместување со две возрасни лица

 

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје ( паркингот кај Борис Трајковски ) – 05.00 часот

-          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

-          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

-          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

-          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

 

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

 

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

 

 

Важно

За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
ТА Скаут не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2023
За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.

Галерија

Viber
 

Слични понуди

БЕЧИЌИ - ВИЛА ПАЛМА
БЕЧИЌИ - ВИЛА ПАЛМА

ВИЛА ПАЛМА се наоѓа на 250м од плажа во непосредна близина на хотелот Бела Виста.Вилата располага со ½ и 1/3 соби како и 1/3 и ¼ студија.

Погледни
Вила Ива - БУДВА
Вила Ива - БУДВА

Будва претставува најатрактивното место на јадранскиот брег кој преку година има околу 14000 жители. Сето ова драстично се менува за време на летото кога огромен број туристи доаѓаат овде за да уживаат во својот годишен одмор.

Погледни
СУТОМОРЕ - ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ
СУТОМОРЕ - ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ

ВИЛА ЕКСКЛУЗИВ располага со двокреветни и со трокреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), ТВ, тоалет, фрижидер и тераса. На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор

Погледни