Кумбургаз 2023-Хотел Марин Принцес

Хотелот Marin Princes e  паметен избор за патници во Истанбул, кој нуди опуштен и мирен престој.
Располага со двокреветни и трокреветни соби. Има три базени, од кои два на отворено и еден затворен. Располага со турска бања, сауна, масажа, џакузи, и фитнес сала.

Собите во хотелот Kumburgaz Marin Princess имаат мини фрижидер, фен, ТВ, клима. Некои соби имаат топла када и пространа седење. Хотелот служи голем појадок кој е вклучен  во цената. Гостите можат да се релаксираат веднаш до надворешниот базен, кој има тобогани.

Цени

 
Од

06.06.2023

До

13.06.2023

Поаѓање на 05.06.2023!

Цена

210 EUR

Промо Цена

175 EUR

Од

13.06.2023

До

20.06.2023

Поаѓање на 12.06.2023

Цена

220 EUR

Промо Цена

190 EUR

Од

20.06.2023

До

27.06.2023

Поаѓање на 19.06.2023

Цена

232 EUR

Промо Цена

205 EUR

Од

27.06.2023

До

04.07.2023

Поаѓање на 26.06.2023

Цена

244 EUR

Промо Цена

215 EUR

Од

04.07.2023

До

11.07.2023

Поаѓање на 03.07.2023

Цена

256 EUR

Промо Цена

225 EUR

Од

11.07.2023

До

18.07.2023

Поаѓање на 10.07.2023

Цена

269 EUR

Промо Цена

239 EUR

Од

18.07.2023

До

25.07.2023

Поаѓање на 17.07.2023

Цена

281 EUR

Промо Цена

240 EUR

Од

25.07.2023

До

01.08.2023

Поаѓање на 24.07.2023

Цена

281 EUR

Промо Цена

240 EUR

Од

01.08.2023

До

08.08.2023

Поаѓање на 31.07.2023

Цена

281 EUR

Промо Цена

240 EUR

Од

08.08.2023

До

15.08.2023

Поаѓање на 07.08.2023

Цена

281 EUR

Промо Цена

240 EUR

Од

15.08.2023

До

22.08.2023

Поаѓање на 14.08.2023

Цена

281 EUR

Промо Цена

240 EUR

Од

22.08.2023

До

29.08.2023

Поаѓање на 21.08.2023

Цена

265 EUR

Промо Цена

235 EUR

Од

29.08.2023

До

05.09.2023

Поаѓање на 28.08.2023

Цена

244 EUR

Промо Цена

220 EUR

Од

05.09.2023

До

12.09.2023

Поаѓање на 04.09.2023

Цена

232 EUR

Промо Цена

210 EUR

Од

12.09.2023

До

19.09.2023

Поаѓање на 11.09.2023

Цена

221 EUR

Промо Цена

205 EUR

Од

19.09.2023

До

26.09.2023

Поаѓање на 18.09.2023

Цена

210 EUR

Промо Цена

175 EUR

 

План и програма

  ПРВ ДЕН – Собирање на групата на паркингот на Вип Хотел во понеделник во 19 00 часот. Ноќно возење со попатни паузи, царински формалност, презентација на програма и информации околу тоа што ќе ги очекува патниците во наредните денови. Агенцијата ги контактира патниците на два дена пред поаѓање. Седиштата во автобус се нумерирани. Со самото потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција. Цените се истакнати најдоле на програмата. Сместувањето е во хотел MARIN PRINCES кој има своја приватна плажа.

  Пристигнувањето на групата во Кумбургаз е предвидено во раните утрински часови во зависност од гужвата на граничните премини и задржување поради царинските формалности. По самото пристигнување во хотелот патниците ги оставаат куферите во лоби на хотел и добиваат информации за своите соби (како: Број на соба, време на check in), а добиваат слободно време за одмор во лоби на хотел каде може да ги користат тоалетите, соблекувалната и бежичниот интернет.

  Check in: 16:00 часот (локално време)
  Check out: 09:00 часот (локално време)

  СЛОБОДНО ВРЕМЕ ВО ОСТАТОКОТ ОД ДЕНОТ.

  Групата има слободно време за уживање покрај море и истражување на околината на Кумбургаз .

  Ноќевање.

  Секој ден ззапочнува со појадок во хотел. Еден ден е предвиден за посета на Истанбул а тоа е третиот или четвртиот ден од програмата.
  За точниот ден кога се оди во Истанбул, групата добива програма во автобусот кога се оди кон Кумбургаз.

  Во Истанбул се посетува следното:

  По појадокот, групата заминува на Крстарење по Босфор

  КРСТАРЕЊЕ ПО БОСФОР.
  Вториот ден започнува со крстарење по Босфор и разглед на Истанбул со локален водич. 90 минутно крстарење, незаборавно доживување, еден поинаков Истанбул, сите луксузни вили кои вредат милиони, знаменитостите одблизу и познатите вили од играните серии. На самото пристаниште, има мали дрвени масички и столчиња крај кои можете да седнете и уживате крај морето и да испиете прекрасно турско кафе.

  Балат-Балат важи за една од христијанските населби во Истанбул каде што може да се сретнат многу цркви, меѓу кои и Железната црква која е донација и е изградена од македонските мајстори. Се посетува Железната црква, каде може да се посети гробот на Партенија Зографски. По посетата групата има слободно време околу час и половина за прошетка по уникатните историски шарени улички.

  Галата Порт-Галата Порт претставува најновото пристаниште со ексклузивен Европски иглед кое што секојдневно го посетуваат многубројните светски туристи на дневно ниво.

  Таксим-Турата завршува со посета на плоштадот „Таксим“. Главниот центар на градот, на кој се одржуваат главните митинзи и прослави! Покрај „Таксим“ поминува познатата Истикал улица на која се движи познатиот трамвај! На Истикал се наоѓаат познатите дискотеки и кафулиња, а ова значи дека групата има идеална можност за излегување во некоја од локалните дискотеки!

  Собите се напуштаат до 10:00ч по локално време, заминување кон Македонија во попладневните часови. Куферите се остават во лоби или во просторија одредена за оставање на багаж. Слободно време до часот на поаѓање. Поаѓање кон Македонија. Пристигнување во раните утрински часови.

Важно

ажно
Хотелот е на барање. За ова понуда не се користат вредносните ваучери за откажаните аранжмани.
Поаѓањето е ден претходно од дадените термини во табелите или поточно секој понеделник. Секој вторник прв ден од одмор
Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите, а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.
За влез во република Турција, потребно е патните исправи да се минимум 6 месец пред истекување
Сместувањето во хотелот го одредува самио менаџмент. Ескејп Травел не гарантира за соба на приземје, кат како и за соба со поглед на море, улица или блок во хотелот.
Цените се изразени во евра, а курсот на еврото се пресметува 62 денари
За сингл соба се доплатуваат 50% дополнително од аранжманот поради вториот кревет.
Деца од 0 – 3 години бесплатно (спијат во кревет со родител)
Деца од 3 до 12 години плаќаат 50% од износот на аранжманот на регуларната цена, доколку се придружувани со двајца возрасни а доколку е придружуван од еден возрасен плаќа целосна сума.
Хотелот одредува на лице место во зависност од моменталната состојба каков тип на соба ќе добиете. Резервации за одреден кат или страна не е можна.
Селекција на седиште во автобус! Според правилата на агенцијата, патниците се сместуваат според временската линија на уплати. Доколку имате барање за седиште, истото се доплаќа 15 евра за во два правци.
Патувањето ќе се одвива според протоколите за безбедноста на здравјето.
Патувањето ќе се реализира преку Република Бугарија (дозволен транзит) до Турција
За влез во Турција потребно е пасошот да е минимум до 6 месеци пред истекување.
Превоз од: Скопје, Велес, Кавадарци (Дреново), Прилеп, Битола.
Промо цените важат исклучиво со целосна уплата
За споен термин се сметат (ПРОМО) цените. За истите не се одбива доколку клиентот користи сопствен превоз, не следува дополнителен попуст за вториот термин.
За споен термин се сметат две суми од промо цените.
За промо цените не се одбива за превоз доколку одите со сопствен превоз.
Во случај за уплата на сингл соба по промо цена цена, се доплаќа + 50% од редовната цена.
Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
За споен термин се добива 10% попуст на вториот термин на редовните цени (ова не важи за промо цените ).
Полињата кои се со црвено значат колку студиа се зафатени. Полињата што се со зелено значат колку студиа се вкупно слободни. При резервација задожително контактирајте на 071/227-847 или 071/227-837 за слободни капацитети и каков тип на студио е слободно.
Поаѓањето е ден претходно од дадените термини во табелите или поточно секој понеделник. Секој вторник прв ден од одмор
Напоменуваме дека телефонска резервација важи 3 часа од моментот на резервација. Доколку поминат истите а нема потврда од уплата во (канцелраија, ж-ска или оnline), резервацијата се смета за откажана.
За да резервирате со депозит потребна е уплата од 30% и се пресметува од редовната цена.
Депозитот е неповратен во случај на отказ од страна на патник пред дадениот рок.
Активните попусти не се комбинират со други попусти
Влегувањето во собите е после 14:00ч по локално време
Напуштањето на собите е во 09:00ч по локално време
Ако патникот не се појави или го откаже аранжманот на денот на неговата реализација, организаторот ќе го наплати целокупниот износ на аранжманот, односно 100%
Доплата за туристичка такса 0.5е од ден (Се плаќа во автобус)
Цените се наменети за 7 ноќевања и превоз и појадок од Скопје до Кумбургаз и назад.
Цените се израсени во евра/ уплатата е во денарска противредност 1е = 62 денари
Во собите е дозволено сместување на лица согласно со предвидениот капацитет т.е број на легла.
Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со двајца возрасни
При генерално чистење на секоја смена, собата се напушта во 09:00ч по локално време.
Собата која се користи за време на одморот откако ќе се напушти, не се користи повторно од причини што се чисти за наредната смена.
Хигиената во собата за време на престојот ја одржуват самите гости
Јачината на сигналот на Интернет, брзината и квалитетот на поврзување, како и мрежната стабилност зависи исклучиво од давателот, техничките можности во одморалиштето и самиот регион и други фактори, а Бест Травел како агенција нема било каква одговорност за јачината или воопшто сигналот на интернетот во сместувачкиот капацитет.
Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе соби.
Во случај на отказ од страна на патникот, патникот е согласен средствата уплатени како резервација (депозит) од најмалку 30% да бидат задржани и истите не се рефундираат во име на трошоци на агенцијата а направени за име и за сметка на патникот. Истото важи и за целосната уплата.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute или Black Friday понуда или да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се * * * * * * разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот.
Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Доколку сакате да уплатите Online: Задолжително направете претходно резервација на 071227847 или пишете ни во порака на нашата фејсбук страница. Бидејќи можно е во системот да се внесуваат повеќе резервации истовремено.

Галерија

Viber
 

Слични понуди

Кумбургаз 2023-Хотел Марин Принцес
Кумбургаз 2023-Хотел Марин Принцес

Хотелот Marin Princes e паметен избор за патници во Истанбул, кој нуди опуштен и мирен престој.

Погледни
Кумбургаз 2023-та Hotel Grand Gold 3*
Кумбургаз 2023-та Hotel Grand Gold 3*

Сместување е во хотел GRAND GOLD 3* и е на сама плажа во Кумбургаз, кој има своја приватна плажа и за користење на лежалка не е потребна доплата. Хотелот располага со различен тип на соби од кои можат да се сместат најмалку 2 лица до макс. 5 лица а вкупниот број на соби е 73. Во склоп на хотелот има два ресторани и надворешен базен кој е со солена вода секако бесплатен за користење. Во хотелските соби има мини фрижидер. Хотелот нема спа и фитнес.

Погледни