Вила ТУЛА - Неи Пори

сега од

99€

Поаѓање:
21.05.2023
Враќање:
17.09.2023
Дестинација:
ГРЦИЈА
Превоз:
Автобуски

Неи Пори е место кое сеуште претставува нај урбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој. Листата на негови карактеристики ги започнува долгата и широка песочна плажа, зелените појаси и паркови, широките градски улици, како и големиот број на ресторани и кафетерии со прекрасен поглед кон синото море. Како дополнителни соджини за забава и рекреација, во местото се наоѓа и Луна парк, kартинг патека, спортски центар и водени спортови. Близината на Платамона и на Лептокарија, се само дополнителен мотив за секој негов потенцијален гостин. Позитивните мислења на нашите туристи, оваа дестинација со години ја вбројуваат меѓу најбараните.

Вила ТУЛА  се наоѓоa во новиот дел во Неи Пори .Располага со 7 соби од кои (  студија 1/2, студија 1/3 дуплекс  1/3+1/2 ).Вилата се наоѓа 150 м одалечена од плажа .Wi-fi - бесплатно додека климата е со доплата 5 евра на ден

Цени

Датуми
1/2 приземје
1/3 приземје
1/3 спрат
1/3+1/2 дуплекс

Важно

1/2 СТУДИО Е НЕРЕНОВИРАНО СТУДИО НА ПРИЗЕМЈЕ
1/3 СТУДИО ПРИЗЕМЈЕ СЕ НЕ РЕНОВИРАНИ СТУДИЈА ВО КОЈ КУЈНАТА Е ИЗДВОЕНА ОД СПАЛНАТА
1/3 СПРАТ Е РЕНОРИРАНО СТУДИО СО ПРОСТРАНА ТАРАСА НА 1-ВИ СПРАТ
1/3+1/2 ДУПЛЕКС СЕ НАОЃА НА 1-ВИ СПРАТ РЕНОВИРАНО

Услови под кои важи аранжманот
Цените во табелите се објавени во евра, плаќањето на аранжманот е исклучиво во денари, по курс 1 евро = 62 денари.

За уплата на два последователни термини (еден по друг),одобруваме 7% попуст на вториот термин попустите не се комбинираат.
Доплата на туристичка такса -0,5€ на студио од ноќ (се плаќа во објектот )
Користењето на клима-уред, (5 евра на ден)
WI-FI интернет -БЕСПЛАТНО .

Агенцијата организира превоз со придружник-пратител на групата, до место кое е најпогодно за застанување и паркирање на автобусот а цената за истиот изнесува:
За возрасни 2.780 мкд. (45евра)
За деца до 12 години 2,170 мкд. (35 евра) 
Деца до 2 години бесплатно, без седиште
Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
Преземањето на собите започнува најрано во 14 часот по локално време првиот ден, а напуштањето на истите е ЗАДОЛЖИТЕЛНО најдоцна до 9 часот по локално време последниот ден од аранжманот.
За хигиената во собите во текот на престојот се грижат самите клиенти.
Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
Viber
 

Слични понуди

Вила  ''BLUE'' - Неа Плагија
Вила ''BLUE'' - Неа Плагија

Вила ''BLUE'' е лоцирана во центарот на Неа Плагија, во близина на таверната ,,Hriso Pagoni'' и на околу 30 м. од плажа

Сега од

200€

Погледни
Вила  ЕВГЕНИЈА - Неи Пори
Вила ЕВГЕНИЈА - Неи Пори

Неи Пори е место, кое сеуште претставува најурбанизирано, а со тоа и најсредено летувалиште во областа Пиериа. Како релативно нов туристички центар, со својата планска поставеност, Неи Пори има неограничен потенцијал за развој.

Сега од

140€

Погледни
Вила  ВУЛА  Лептокарија
Вила ВУЛА Лептокарија

Лептокарија е туристичка дестинација на Олимписката Ревиера , местото располага со многубројни улици со продавници,шеталиште,долга песочна плажа. Вила Вула е лоцирана на 50м од најубавата плажа во Лептокарија. На 10 минути од центарот.

Сега од

50€

Погледни